Romain – Młody artysta i aktor, specjalista od teatru. Ukończył studia w Lille i Paryżu zdobywając tytuły magistra sztuki teatralnej i tańca nowoczesnego. We Francji pracował dla wielu instytucji kulturalnych tworząc spektakle, pracując jako choreograf i aktor. Do Wrocławia przyjechał w 2010 roku i podjął pracę w liceum nr 8 oraz na filologii francuskiej ucząc języka francuskiego oraz tworząc z uczniami i studentami spektakle teatralne.

Valérie – Bardzo ciepła, spokojna i cierpliwa nauczycielka. Jej specjalnością jest prawo. Valérie mieszkała w różnych miejscach na świecie, zwiedziła takie kraje jak Liban czy Gwadelupę, a wykształcenie zdobyła w Gujanie Francuskiej. W Polsce już od kilku lat i to we Wrocławiu postanowiła zostać na stałe.

Emna – Jest z nami od tego roku. Przyjechała z Tunezji i chce już zostać na stałe w Polsce. Na co dzień aktywnie działa również w studenckiej organizacji AIESEC. Emna jest bardzo energiczną osobą, jej zajęcia są zawsze urozmaicone i pełne zabaw. Często lubi też wychodzić z uczniami ze szkoły i przeprowadzać zajęcia w parku.

Mathias jest z pochodzenia Belgiem, ale określa się bardziej jako „mieszkaniec Europy”. Kiedy nie uczy, pisze recenzje muzyczne i komponuje piosenki. We Wrocławiu mieszka od roku i od samego początku zakochał się w naszej kulturze i języku.

Youenn – Uczniowie cenią go za komunikatywność, umiejętność rozmowy z każdym i na każdy temat. Tematy, które wybiera podczas zajęć, pozwalają się otworzyć nawet tym najbardziej nieśmiałym. Po 2 latach pobytu w naszym kraju, nauczył się polskiego tak dobrze, że teraz bez problemu potrafi się komunikować. Interesuje się jazzem, podróżami.

Matylda – Po wakacjach w Wenecji chciała nauczyć się włoskiego, ale… nie znalazła lektora i tak zaczęła się uczyć francuskiego. Po latach nauki pojechała do Francji, gdzie zatrzymała się na następne kilka lat, przemieszczając się po linii TGV Paryż-Nantes coraz dalej w kierunku Bretanii. W końcu trafiła z powrotem do Polski, aby zarażać innych swoją fascynacją kulturą i językiem francuskim.

Arleta – Absolwentka filologii romańskiej oraz filozofii, przez rok studiowała we Francji w ramach programu Erasmus. Kocha pracę z małymi dziećmi i specjalnie dla nich opracowała autorski program „Poznajemy francuski z przyjacielem Petit Ourson”, którego głównym założeniem jest nauka poprzez zabawę. Prywatnie interesuje się muzyką alternatywną, lubi horrory, można ją często spotkać na koncertach, a raz w roku na Przystanku Woodstock.

Justyna jest magistrantką na kierunku filologii francuskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Jej przygoda z francuskim zaczęła się już w gimnazjum, gdzie zainspirowana swoją nauczycielką pokochała francuski i zachciała również nauczać. Po spędzeniu sześciu miesięcy we Francji na studiach programu Erasmus, zdecydowała, że kiedyś jeszcze wróci tam na dłużej. Jest towarzyska i lubi spędzać czas z innymi, dla niej nauczanie to po prostu przyjemność. Jej uczniowie szybko podłapują dobry nastrój, dlatego na zajęciach wszyscy są uśmiechnięci.
To Top